Kaip išsirinkti?

Pastaruoju metu tiek visame pasaulyje, tiek ir Lietuvoje sparčiai populiarėja irklenčių (SUP – Stand Up Boards) sportas – labai smagus ir nesunkus būdas norint šauniai praleisti laiką ant vandens. Irklentės nereikalauja ypatingų gabumų ar išskirtinės vietos – visų amžiaus grupių žmonės gali plaukioti visur – nuo vandenynų iki ežerų, nuo upių iki miesto vandens kanalų.

Ką reikėtų žinoti prieš pradedant rinktis irklentę?

Visų pirma būtų naudinga žinoti tai, jog pagal savo pagaminimo technologiją irklentės būna dvejų tipų – kietos ir pripučiamos. Kietas irklentes labiau rekomenduotina įsigyti tuo atveju, jeigu dažniausiai planuojate jas laikyti vienoje vietoje (pavyzdžiui, turite savo nuosavą sodybą su arti esančiu vandens telkiniu, kuriame galvojate plaukioti). Kitu atveju tektų susidurti su kietų irklenčių transportavimo problema – priklausomai nuo irklentės dydžio, gali ne visada pavykti sutalpinti ją į automobilio bagažinę, tad tektų pasirūpinti automobilio stogo skersiniais ir tvirtinimo diržais, kad kiek įmanoma patogiau ir saugiau galėtumėte nusivežti irklentę prie vandens.

Jeigu nenorite rūpintis šiais dalykais, derėtų pagalvoti apie pripučiamą irklentę. Ją paprasta sandėliuoti (neužima daug vietos – pripučiamos irklentės telpa į vidutinio dydžio kuprinę ir dažniausiai svera apie 10 kg) bei transportuoti. Nereikėtų baimintis ir dėl pripučiamos irklentės tvirtumo – savo savybėmis ji mažai tenusileidžia kietoms irklentėms, puikiai amortizuoja smūgius, tad nešdami ar plaukdami jos tikrai neapgadinsite.

 

Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį pradėjus rinktis irklentę?

 

Pirmiausia svarbu sau atsakyti į šį klausimą – kokia irklentė būtų tinkamiausia Tau? T.y. Kokiu plaukimu planuoji užsiimti? Yra keletas populiariausių irklenčių tipų:

  1. Universalios irklentės (Allround). Jos skirtos plaukiojimui įvairiomis sąlygomis. Su šio tipo irklente lengvai plauksi tiek lygiu vandens paviršiumi, tiek ir esant bangoms. Universalios irklentės yra pakankamai plačios ir stabilios, todėl tai yra puikus pasirinkimas pradedančiajam.
  2. Lenktyninės irklentės (Race). Jos yra pakankamai lengvos ir gali būti labai greitos. Dėl savo siaurumo yra ganėtinai nestabilios, todėl pradedančiajam jos būtų ne itin rekomenduotinos. Lygiame vandenyje šio tipo irklentės gali pasiekti labai didelį greitį.
  3. Irklentės bangoms raižyti (Surf). Šio tipo irklentės, lyginant su kitomis, turi kiek labiau išlinkusį dugną, kuris plaukiant ir esant ant bangos leidžia daryti staigesnius posūkius. Pradedančiajam reikėtų rinktis didesnę irklentę (ji bus lengviau valdoma ir stabilesnė). Renkantis šio tipo irklentę labai svarbu atsižvelgti į savo surfinimo ir irklavimo pajėgumus.
  4. Irklentės plaukti ilgesniems atstumams lygesniu vandens paviršiumi (Flatwater). Jos yra gana didelio tūrio, stabilios. Smailesnis irklentės priekis leidžia pasiekti didesnį plaukimo greitį. Dauguma šio tipo irklenčių yra tinkamos pradedančiajam.

Antra, labai svarbu išsirinkti sau tinkamo dydžio irklentę.  Svarbiausia atsiminti vieną dalyką – kuo mažesnė irklentė, tuo ji mažiau stabili. Tad jeigu esate sunkesnis, be abejonės rinkitės didesnę irklentę. Taip išlaikysite stabilumą plaukdami.

 

There are no products to list in this category.
Solution: Webers.in
×
×
×
×

Free in store pick up

×

Price match guarantee

×

Price match guarantee

We will match best price in Europe!

It's our goal to provide you with the lowest possible price. If a competitor in UK or Europe (selling in Euros or GBP) has a lower advertised final price, we will try our best to beat it.
If you find such a deal, simply email info@surfhouse.lt with the Title “Price Match Me” and include:

• Brand
• Product Name
• Product Size
• Link to Product
• Final Price they Offer
THE DETAILS

Requirements for a price match:
1. The same year
2. The same color
3. The same size
4. The same condition
5. In stock on competitor’s site
6. Must be a European based online authorized retailer with actual stock


Price match products must be sold by a licensed, EU based online retailer who buys directly from the manufacturer. These retailers can honour manufacturer warranties, collect insider knowledge and ensure the product is not second-hand or a knock-off. We exclude 3rd party sites such as eBay and Amazon.

We look at the final price that means all duties, taxes, fees and shipping costs included.

*Price Match discounts cannot be combined with any other Freeze promotions and cannot be applied for after purchase.


EXAMPLE
Maybe Surfhouse has the snowboard you want listed at €500 and while surfing/scouring the web you find the exact same snowboard from a licensed competitor for €450 (including all fees and shipping costs). Surfhouse would adjust your total to beat it. It’s that easy.
READY TO ORDER?
Please email info@surfhouse.lt with the Title “Price Match Me” and include:

• Brand
• Product Name
• Product Size
• Link to Product
• Final Price they Offer

×